Zmluvné podmienky

Zákazník uzatvorením objednávky akceptuje všetky nižšie uvedené zmluvné podmienky.

Ochrana osobných údajov

Prevádzkovateľ vyhlasuje všetky osobné informácie odovzdané kupujúcim za dôverné a slúžia na naplnenie zmluvy medzi predávajúcim a kupujúcim. Dáta nebudú poskytnuté tretím osobám. Výnimkou sú informácie potrebné na prepravu tovaru (meno, priezvisko, adresa a v niektorých prípadoch telefón alebo mailová adresa pre kontakt dopravcu so zákazníkom.)

Podmienky objednávky

Naša lekáreň sídli v Nemecku. Na Slovensko a do iných krajín Európskej únie dodávame na základ európskej legislatívy - voľný pohyb tovarov a služieb a nariadenie EK o prevádzkovaní cezhraničných zásielkových obchodov. Dodávame iba tovar, ktorý je určený na voľný predaj aj mimo lekárenskej siete - liečebnú kozmetiku, výživové doplnky, potraviny na osobitné výživové účely a zdravotnícke pomôcky triedy I. Lieky na lekársky predpis ani lieky, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis nedodávame. Vzhľadom na právne predpisy Slovenskej republiky a Nemeckej spolkovej republiky (Zákon o lieku - Arzneimittelgesetz (AMG) a stanovy Nemeckej lekárnickej komory dodávame iba fyzickým osobám - nepodnikateľom. Praktických lekárov, lekárne, ambulancie, kliniky a nemocnice prosíme, aby sa obrátili na distribútorov liekov a zdravotníckeho materiálu. U ostatných právnických osôb a živnostníkov nie je dôvod na zasielanie na faktúru!

Storno objednávky

Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo zrušiť objednávku alebo jej časť v prípadoch, keď sa tovar už nevyrába alebo je na trhu nedostupný alebo má dôvodné podozrenie, že tovar nie je kupovaný pre osobnú potrebu zákazníka, ale na jeho ďalší predaj alebo distribúciu. V prípade, že táto situácia nastane, bude zákazník kontaktovaný e-mailom alebo telefonicky za účelom dohody o ďalšom postupe. Zákazník môže objednávku stornovať kliknutím na odkaz v e-maili preukazujúcom prijatie objednávky alebo e-mailom.

Reklamačný poriadok

Ponúkame Vám štandardné záruky vrátenia tovaru.
Pokiaľ chcete tovar vrátiť, treba dodržať nasledovný postup: 

  • Ak chcete vrátiť celú zásielku, ktorá je úplná a nepoškodená, môžete tak spraviť bez udania dôvodu do 7 dní po prevzatí Vášho nákupu. Tovar vráťte na vlastné náklady (poštovné) aj s blokom, ktorý bude stornovaný. Peniaze vo výške úhrady Vašej dobierky Vám vrátime poštovou poukážkou na adresu dodania tovaru. Podmienkou je riadne prevzatie zásielky a úhrada dobierky.
  • Časť alebo celá zásielka poškodenú dopravou. Všetky zásielky sú poistené a dopravca za tovar ručí. Odporúčame si vždy zásielku prezrieť pred dopravcom a v prípade poškodenia obalu zásielky ihneď s dopravcom spíšte protokol o poškodení a zásielku nepreberajte.
  • Neprevzatie zásielky. Pokiaľ si v odbernej lehote bezdôvodne nepreberiete Vašu zásielku a neuhradíte dobierku, bude Vaše meno zaradené do zoznamu neplatičov nášho internetového obchodu. Znamená to, že pri Vašej prípadnej ďalšej objednávke tovaru budeme od Vás požadovať platbu vopred navýšenú o sumu nami uhradeného poštovného (t.j. 2x2 = 4 eurá).
  • Prvá objednávka: Nový zákazník, ktorý doteraz ešte neobjednával v našom obchode: Obchod požaduje platbu vopred alebo zálohu vopred. Toto obmedzenie sa netýka zákazníkov, ktorí už objednávali v obchode v minulosti a majú uhradené všetky záväzky voči obchodu. Toto opatrenie bolo zavedené v dôsledku hromadného zneužívania služby dobierka (objednanie a následné neprevazatie zásielky predstavuje finančné poškodenie obchodu).

 

Doprava a poštovné

Doprava: V súčasnosti zasielame tovar prostredníctvom kuriérskej spoločnosti GLS alebo Slovenskej pošty. Na požiadanie zasielame aj do zahraničia. Do zahraničia nezasielame na dobierku, ale požadujeme platbu vopred na účet alebo cez systém PayPal.

Pokiaľ je tovar skladom, dodacia lehota je 3-6 pracovnych dní od prijatia platby. V prípade zvýšeného záujmu o konkrétny tovar môže byť dodacia lehota aj dlhšia.

Poštovné: Za akúkoľvek zásielku na Slovensku zaplatíte poštovné iba 3,90 eura! Platí pri doručení do BalíkoBoxu Slovenskej pošty, Balíkomatu GLS alebo ParcelShopu GLS.

Pri platbe vopred si môžete zvoliť doručenie Expres kuriérom za paušálnu sumu 4,90 eura.

Pri zasielaní do zahraničia vrátane Českej republiky alebo inde do celého sveta Vám e-mailom oznámime presnú sumu poštovného. Požaduje sa platba vopred!

Platba: Najčastejšou formou platby je platba pri prevzatí, t.j. zásielka na dobierku. Táto služba je spoplatnená sumou 1,50 eura. Pri prvej objednávke sa môže vyžadovať  platba vopred. Môžete však platiť aj celosvetovo najrozšírenejšou a najbezpečnejšou formou elektronického prevodu peňazí - prostredníctvom platobného systému PayPal. Prostredníctvom PayPal môžete uhradiť Váš nákup dokonca aj vtedy, keď nie ste jeho zaregistrovaným členom. Na vykonanie platby Vám stačí vlastniť kreditnú kartu, v tomto prípade nám však Váš úmysel zaplatiť cez PayPal oznámte vopred, aby sme Vám mohli poslať mailom link na úhradu. Táto služba je spoplatnená sumou 1,20 eura.

V prípade, že nechcete použiť PayPal, no napriek tomu chcete zaplatiť klasickým bankovým prevodom a ušetriť poplatok 1,50 eura za dobierku: V priebehu objednávania zadajte ako spôsob platby: platba prevodom na účet.  Táto služba je zadarmo.

Objednávky zo zahraničia: Mailom Vám oznámime presnú sumu na úhradu a číslo účtu. Z Českej republiky môžete platiť priamo na účet vedený v Českej republike, čím nevznikajú žiadne poplatky za zahraničnú platbu, z ostatných krajín prevodom na účet alebo cez PayPal. Prosíme, aby ste zo zahraničia neuhrádzali Vašu objednávku skôr, ako Vám pošleme mailom výslednú sumu.